• Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
Gaál Gyula
Születési adatok: Kézdivásárhely, 1981 május 23.
 
Tanulmányok: 1995-2003: Kőrösi Csoma Sándor Líceum, Kovászna
1999-2003: Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem, színész szak
 
Végzettség: színész (2003)

Életpálya:
2003- tól a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának színésze
2012 júniusától tagja a Harag György Társulat művészeti tanácsának

Fontosabb szerepei:

A Harag György Társulatnál:
Szilvássy Béla (Schöntan – Schöntan – Kellér – Horváth – Szenes: A szabin nők elrablása, rendező: Kányádi Szilárd)
A toborzó, A bekötött szemű (Bertolt Brecht – Paul Dessau: Kurázsi mama és gyermekei, rendező: Vargyas Márta)
Fradista 2., Építésvezető, Hittérítő, Strici, Securitys, Tahó 2., Szemetes, Tűzoltó 2. (Tasnádi István: Világjobbítók, rendező: Tasnádi Csaba)
Dudás, fúvó-foldozó mester (William Shakespeare: Szentivánéji álom, rendező: Keresztes Attila)
Fejenagy (Petőfi Sándor: A helység kalapácsa, rendező: Galló Ernő)
Paraszt
(Dés – Nemes – Böhm – Horváth – Korcsmáros: Valahol Európában, rendező: Balogh Attila)
Affekt grófja
(Dobay András – Muszty Bea: A kék csodatorta, rendező: Keresztes Attila)
Vadász 1, Furkófarkas, Majom 1
(Dés László – Békés Pál – Geszti Péter: A dzsungel könyve, rendező: Szilágyi Regina)
Amos Hart, Frad Casely, Harry  (Kander – Ebb – Fosse: Chicago, rendező: Keresztes Attila)
Rene Du Parce
(Hirson David: A bohóc, rendező: Bodolay)
Altiszt (Carlo Goldoni: Chioggiai csetepaté, rendező: Keresztes Attila)
Bong-Dong tábornok, Mar-Szúr szárnysegédje (Szilágyi Andor: Leánder és Lenszirom, rendező: Keresztes Attila)
Leartes (Kiss Csaba: Hazatérés Dániába, rendező: Albu István)
Óriásbéka
(Grimm-Pozsgai Zsolt: Holle anyó, rendező: Szilágyi Regina)
Kar
(Kálmán Imre: Csárdáskirálynő, rendező: Keresztes Attila)
Farkas Márió
(Tasnádi István: Malacbefőtt, rendező: Tasnádi Csaba)
Czene, cigányprímás
(Tóth Ede: A falu rossza, rendező: Csurulya Csongor)
Ismeretlen
(Csehov: Három nővér, rendező: Keresztes Attila)
Fiatalember
(Láng György: Két férfi az ágy alatt, rendező: Csurulya Csongor)
Márk
(Munkácsy Miklós: Mindhalálig Beatles, rendező: Csurulya Csongor)
Camile Chandebise
(Georges Feydeau: Bolha a fülbe, rendező: Árkosi Árpád)
Frédó (Fényes Szabolcs-Michel André: Lulu, rendező: Czintos József)
Ádám (Molnár Ferenc: Játék a kastélyban, rendező: Parászka Miklós)
Brodarics Úr (Szabó MagdaBereményi Gáza: Az ajtó, rendező: Bereményi Géza)
Csendőr (Rideg Sándor: Indul a bakterház, rendező: Árkosi Árpád)
Hacsek (Haccáré-Haca-Cáré Kabaré, rendező: Tóth-Páll Miklós)
Bojtár ,Betyár, Csapos (Gaál József: A Peleskei nótárius)
Gedő, Klárika öltöztetőnő, Vágó (Félnótás kabaré, rendező: Tórh-Páll Miklós)
Lanzelo Gobbo (Shaespeare: A velencei kalmár, rendező: Parászka Miklós)
A Fiú (Déry Tibor: Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról, rendező: Horányi László)
Herrick (Boszorkányhajsza, Artur Miller Salemi boszorkányok című műve nyomán, rendező: Urai Péter)
Akciós Áron (Márai Sándor A szegények  iskolája című műve alapján: A szegények iskolája, rendező: Árkosi Árpád)
Róbert Gida (Karinthy Frigyes fordítása alapján: Róbert Gida és barátai, rendező: Márk-Nagy Ágora)
Színész (Moliere: Tartuffe, rendező: Kövesdy István)
Ifjú Swartz (Szigligeti Ede: Liliomfi),
Kar (Falstaff, Shakespeare IV Henrik c. színműve alapján)
Rendőr, Pincér, Ápoló (Szüle-Walter-Harmath: Egy bolond százat csinál)
Öreg király, Ördög, Ács, Medve
(Mihasznák, rendező: Szákás Tóth Péter)

Az egyetemi évek alatt:
Paris gróf (Shakespeare: Romeo és Júlia, rendező: Liviu Pancu)
Pincér, Katona (Kander Ebb: Kabaré, rendező: Kovács Levente)
Kar (Madách Imre: Az ember tragédiája, rendező: Anca Bradu)
Konferanszié (Kander Ebb Fosse: Chicago, rendező: Kovács Levente)
Dorn doktor
(Csehov: Sirály, rendező: Andrea Vulpe)
Pali, Mínusz, Bizonyos úr, Anghélusz (Szép Ernő: Lila ákác, rendező: Szabó Máté)

Pódiumműsorok:
Vlagyimir Viszockij (egyéni műsor)
Fölszárad majd a sár (összeállítás erdélyi költők verseiből)

Filmszerepek:
Ibrinkó (rendező Puszt Tibor)
Világszám (rendező Koltai Róbert)
Boldog karácsonyt! (rendező Bessenyei István)

Fesztiválok és workshopok:
2000: IDMC Nyári Tánc- és Mozgásműhely, Budapest
2002: Csehov és Shakespeare, vezető: Andrea Vulpe, Árkos
2007: Határon Túli Színházak Fesztiválja, Kisvárda – Rideg Sándor: Indul a bakterház
2008: Határon Túli Színházak Fesztiválja, Kisvárda – Szabó Magda-Bereményi Géza: Az ajtó
2009: Mozgáskoordináció, vezető: Liviu Matei, Szatmárnémeti
2009: Határon Túli Színházak Fesztiválja, Kisvárda – Munkácsy Miklós: Mindhalálig Beatles
2009: Kisebbségi Színházak Kollokviuma, Gyergyószentmiklós – Munkácsy Miklós: Mindhalálig Beatles
2010: Határon Túli Színházak Fesztiválja, Kisvárda – Csehov: Három nővér
2010: Atelier Fesztivál, Nagybánya – Csehov: Három nővér
2010: V. Interetnikai Színházi Fesztivál, Arad – Csehov: Három nővér
2011: Határon Túli Színházak Fesztiválja, Kisvárda – Carlo Goldoni: Chioggiai csetepaté
2011: Kisebbségi Színházak Kollokviuma, Gyergyószentmiklós – Kander-Ebb-Fosse: Chicago

Drámapedagógia:
2002 - Kommandói Színjátszótábor (táborvezető, oktató)
2005 - Zsibai Nemzetközi Népzene-, Néptánc-, Kézműves- és Színjátszótábor, Szilágycseh (oktató)

Díjak:
2012 - a Harag György Társulat Nívódíja

Előadásai
vissza a társulat tagjaihoz
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát