• Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
Lőrincz Ágnes

Születési adatok: 1960. február 7., Gyergyószentmiklós

Tanulmányok:
1975-1979: Művészeti Líceum, Marosvásárhely, hegedű szak
1979-1983 Marosvásárhelyi Szentgyörgyi István Színművészeti Intézet, színész szak, osztályvezető tanárok: Gergely Géza, Kovács-Killár Katalin

Végzettség: színész (1983)

Életpálya: 1983-1990: a Kolozsvári Állami Magyar Opera magánénekese (szubrett szerepkör)
1990-1992: a Kolozsvári Állami Magyar Színház tagja
1992- től a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának tagja
2001-2006: a Harag György Társulat igazgatója
2012 óta a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál is szerepeket vállal

Fontosabb szerepei:

A Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatánál:
Kurázsi mama (Bertolt Brecht: Kurázsi mama és gyermekei, rendező: Vargyas Márta)
Szemérmetes Erzsók (Petőfi Sándor: A helység kalapácsa, rendező: Galló Ernő)
Mama (Dobay András  – Muszty Bea: A kék csodatorta, rendező: Keresztes Attila)
Muter (Bob Fosse – Fred Ebb – Harold Kander: Chicago, rendező: Keresztes Attila)
Pasqua (Carlo Goldoni: Chioggiai csetepaté, rendező: Keresztes Attila)
II. Bölömbér Kerálné (Szilágyi Andor: Leánder és Lenszirom, rendező: Keresztes Attila)
Cserés Bella, színésznő (Michael Frayn: Veszett fejsze, rendező: Mohácsi János)
Cecilia hercegnő (Kálmán Imre: Csárdáskirálynő, rendező: Keresztes Attila)
Mámorné, Jolán (Tasnádi István: Malacbefőtt, rendező: Tasnádi Csaba)
Veta (I. L. Caragiale: Zűrzavaros éjszaka, rendező: Árkosi Árpád)
Izabellocska, vénkisasszony (Dosztojevszkij – Láng György: Két férfi az ágy alatt, rendező: Csurulya Csongor)
Helena Dundina (Katajev – Aldobolyi Nagy György: Bolond vasárnap, rendező: Aldobolyi Nagy György)
Emerenc (Szabó Magda – Bereményi Géza: Az ajtó, rendező: Bereményi Géza)
Banya (Rideg Sándor – Timár Péter: Indul a bakterház, rendező: Árkosi Árpád)
Perticsné (Csáth Géza: A Janika, rendező: Bérczes László)
Solnessné (Ibsen: Légvár, rendező: Csurulya Csongor)
Amnesia nővér (Dan Goggin: Apácák, rendező: Csurulya Csongor)
Denise (Hamvai Kornél: Márton partjelző fázik, rendező: Árkosi Árpád)
Rosa (Eduardo de Filippo: Belső hangok, rendező: Alexandre Colpacci)
Szerafin, színésznő (Bús Fekete László – Török Rezső – Görög László: Félnótás kabaré szilveszterre avagy a dürrögő gyászhuszár, rendező: Tóth Páll Miklós)
Mikár Ferencné (Szomory Dezső: Györgyike, drága gyermek, rendező: Lendvai Zoltán)
Lady Percy, Sürge Asszony (Falstaff, Shakespeare IV Henrik c. színműve alapján, rendező: Béres László)
Marie (Szüle Mihály: Egy bolond százat csinál, rendező: Parászka Miklós)
Elmira (Moliere: Tartuffe, rendező: Kövesdy István)
Ranyevszkaja (A. P. Csehov: Cseresznyéskert, rendező: Árkosi Árpád)
Fáni (Karácsony Benő – Kisfalussy Bálint: Rút kiskacsa, rendező: Andrei Mihalache)
Zerbinetta, Anya (Moliére: Scapin furfangjai, rendező: Gavril Pinte)
Doris (Bernard Slade: Jövőre veled ugyanitt, rendező: Parászka Miklós)
Agnese (Vajda Katalin-Fábri Péter: Anconai szerelmesek, rendező: Andrei Mihalache)
Capuletné (Shakespeare: Romeo és Júlia, rendező: Parászka Miklós)
Szita (Páskándi Géza: László, szent király, rendező: Parászka Miklós)
Szereplő (Szilveszteri kabaré - Indul az ezred, rendező: Márk-Nagy Ágota)
Diák a dolgozókból (Márai Sándor műve alapján: A szegények iskolája, rendező: Árkosi Árpád)
Katalin, Huncfut felesége, Kocsmárosné (Shakespeare: A makrancos hölgy megszelídítése, rendező: Gavril Pinte)
Titánia (Shakespeare: Szentivánéji álom, rendező: Árkosi Árpád)
Regan (Shakespeare: Lear király, rendező: Parászka Miklós)
Clarisse (Lili bárónő, rendező: Parászka Miklós)
Lady Milford ( Schiller: Ármány és szerelem, rendező: Kövesdy István)
Zsuzsanna (Tamási Áron: Csalóka szivárvány, rendező: Parászka Miklós)
Anni (Egy csók és más semmi, rendező: Parászka Miklós)
Kató (Csókos asszony, rendező: Parászka Miklós, Bessenyei István),
Édith Piaf (Pataki Éva: Edith és Marlene, rendező: Parászka Miklós, Bessenyei István)
A nő (Spiró György: Csirkefej, rendező: Kövesdy István)
Clair (Zágon- Eisemann: Fekete Péter, rendező: Koncz István)

A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál:
Mrs. Higgins (George Bernard Shaw – Alan Jay Lerner – Frederick Loewe: My Fair Lady, rendező: Harsányi Zsolt)

A Kolozsvári Állami Magyar Színháznál:
Ledér
(Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde, rendező: Harag György)
Emma (Sütő András: Vidám sirató egy bolygó porszemért, rendező: Tompa Gábor)
Zita (I. L. Caragiale: Zűrzavaros éjszaka, rendező: Tompa Gábor)
Krisztina (Szerelemeső, rendező: Tompa Gábor)

A Kolozsvári Állami Magyar Operánál:
Riquett (Viktória)
Eliza (My Fair Lady)
Marcsa (Mágnás Miska)
Stázi (Csárdáskirálynő)
Liza (Marica Grófnő)
Mabel (Cirkuszhercegnő)
Bessy (Leányvásár)
Mary (Mary Poppins)
Sarah (Sybill)

Főiskolai szerepei:
Bárzenész (Bertolt Brecht: Dobszó az éjszakában)
Galathea (Balassi Bálint: Szép magyar komédia)
Rózsi (Füst Milán: Boldogtalanok)
A lány (Băieșu Ion: Az eltűnt értelem nyomában)

Filmszerepek: Udvarhölgy - Sacra Corona, rendezö Koltai Gábor
Komaasszony - Kismadár, rendező Horváth Z. Gergely
Súgó - Világszám, rendező: Koltai Róbert

Díjai:
1993 - Kisvárdai Határon Túli Színházak Fesztiválja- legjobb epizód alakítás díja
1994 - Harag György Emlékplakett
1996 - Szatmár Megye kulturális díja
1997 - Poór Lili díj - EMKE

Vendégjátékok: a Kisvárdai Várszínház nyári produkciói

Előadásai
vissza a társulat tagjaihoz
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát