• Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
Váta Loránd

Sepsiszentgyörgy,1972. szeptember 19.

 

Tanulmányok:
1983–87: Sepsiszentgyörgyi Zeneművészeti Középiskola, hegedű szak
1987–91: Sepsiszentgyörgyi Zeneművészeti Középiskola, hegedű szak
1991–95: Marosvásárhelyi Szentgyörgyi István Színművészeti Egyetem, színművészet szak

Tánctanulmányok:
Helyszín: International Dance and Mouvement Center (IDMC) – Budapest,Magyarország.
Év: 1992–99, 2002
- sztepp tánc – Swen Götlicher (Németország) irányításával
- funky jazz – Phil LaDuca (USA) irányításával
- broadway-musical – Phil LaDuca (USA) irányításával
- afro-caribi – Tarin D.Hampton (USA) irányításával
- akrobatikus színház – Jarry Snell, Nadine Touin (Québec, Kanada) irányításával
- street-jazz – Silke Ortloff (Németország) irányításával
- afro-pop – Oboja Adu (Ghana) irányításával
- butoh – Tadashi Endo (Németország) irányításával

1995 és 2009 között a Sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház társulatának tagja.

2009 szeptemberétől a Kolozsvári Állami Magyar Színház társulatának tagja.

 

Pályakép:
Szerepei az egyetemen:
1992/93 Prológ – Shakespeare: Romeo és Júlia (r. Elek Judit)
1992/93 Apolló – Bacchus, avagy a bor istene (r.  Gergely Géza)
1992/93 Sabelszkij – Csehov: Ivanov (r. Kövesdy István)
1993/94 Varázsló – Lebovics: Az ezredik éjszaka (r. Barabás Olga)
1993/94 Timon – Shakespeare: Athéni Timon (r. Barabás Olga)
1994/95 Florindo – Goldoni: A hazug (r. Barabás Olga)
1994/95 Alan – Peter Schaffer: Equus (r. Merõ Béla)
1994/95 Huszár – Paraszt dekameron (r. Vándorfi László)
1994/95 Samu – Csokonai Vitéz Mihály: Karnyóné
Szerepei a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál:
1991/92 Halál – Gabriel García Marquez: Száz év magány (r. Kincses Elemér)
1992/93 Cigány – Sütõ András: Az ugató madár (r. Kincses Elemér)
1993/94 Guta – Görgey: A fátyol titkai

Kőszegi Várszínház
1994/95 Chérubin – Beaumarchais: Figaro házassága (r. Merõ Béla)

ARTEAST művészeti alapítvány, Marosvásárhely
2000 - Lori – Barabás Olga:Alexanderplatz (r.Barabás Olga)

Csíki Játékszín, Csíkszereda
2001- Truffaldino – Carlo Gozzi: Turandot (r.Gavril Pinte)

Gyulai Várszínház
2003 - Lucius – Shakespeare: Titus Andronicus (r.Bocsárdi László)

Figura Stúdió, Gyergyószentmiklós
2006 – Tábornok – Csehov: Lakodalom (r.Florin Vidamski)

Andrei Muresanu Színház, Sepsiszentgyörgy
2007 – Ezredes – Peter Schaffer:Black comedy,r.Cris Nedeea

Filmszerepek:

FÉRFI – Fény hull arcodra, rendező: Gulyás Gyula, operatőr: Vivi Drăgan Vasile, gyártó: Új Budapest Filmstúdió, Castelfilm, producer Kántor László, Vlad Paunescu (2001)
KUTAS LÁSZLÓ – Előre!, rendező: Erdélyi Dániel, operatőr: Pohárnok Gergely, gyártó Filmplusz Budapest, producer: Hollósi Zsuzsanna,Varga Gábor (2001)
ZOLTÁN ATYA – Tréfa, rendező: Gárdos Péter, operatőr: Seregi László, gyártó: Tivolifilm, Budapest (2008)
SZEKUS – Visszatérés, rendező: Elek Judit, operatőr: Berger László, producer: Danelfilmstudió Budapest (2009)

Reklámszerepek:

2001, 2002, 2003 – reklámfilmszerepek, gyártó: Castel Filmstúdió, Bukarest, Románia
2006 – gyártó: Exit Films, Bukarest, Románia

Díjak, kitüntetések:

• A Kovászna Megyei Prefektúra A Kultúra Szabadságáért díja (1998)
ATELIER Nemzetközi Színházi Fesztivál, Sepsiszentgyörgy, Románia
• 1998 – jelölés a legjobb férfi alakítás díjára (Heraklész, Euripidész, Alkésztisz)
• 1999 – jelölés a legjobb férfi alakítás díjára (Sganarelle, Moliére: Don Juan)
• 2004 – jelölés a legjobb férfi alakítás díjára (Hírmondó-Antigoné)
XI. Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda, Magyarország
• 1999 – alakítás-díj (Spigelszkij, Isten hozott, szellő!, Kakuk Marci)
XV. Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda, Magyarország
• 2003 – alakítás-díj (Préda Máté - A csoda, Bert-Partok, szirtek, hullámok)
XXI. Kisvárdai Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda, Magyarország
• 2009 – legjobb férfi mellékszereplő díja (Préda Máté - A csoda)
Fiatal Színészek Gálája, Costineşti, Románia
• 1999 – jelölés a legjobb férfi alakítás díjára (Café, kabaré-show)
Nemzetiségi Színházi Kollokvium, Gyergyószentmiklós,Románia
• 2001 – legjobb férfialakítás díja (Alexanderplatz)
Versünnep 2005 – vers- és prózamondó verseny József Attila születésének 100. évfordulóján
a Magyar Rádió és a Veszprémi Petőfi Színház rendezésében
• a Duna Televízió különdíja a legjobb határon túli előadóművésznek
• a General Press Kiadó különdíja
• a Magyar Versmondók Egyesületének díja
Versünnep 2006 – vers- és prózamondó verseny „Haza és szabadság”
• II. díj
• Communitas Alapítvány – egy évre szóló színművészeti alkotói ösztöndíj (2005)
• Jászai Mari díj (2009)

Előadásai
vissza a társulat tagjaihoz
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát