• Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
László Zita

Születési adatok: Székelyudvarhely, 1970. október 30.

Tanulmányok: 1988-1992: Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem, színész szak

Végzettség: színész (1990)

Életpálya: 1996- tól a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának színésze

Fontosabb szerepei:

A Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatánál:
Róza, szobalány
(Schöntan – Schöntan – Kellér – Horváth – Szenes: A szabin nők elrablása, rendező: Kányádi Szilárd)
Mustármag, tündér (William Shakespeare: Szentivánéji álom, rendező: Keresztes Attila)
Holle mama (Darvasi László: Trapiti, rendező: Szilágyi Regina)
Nemesváraljai Gyarmaky Róza, nyomdai munkáslány (Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Radu Afrim)
Brünhilda, a lánya (Muszty – Dobay: A kék csodatorta, rendező: Keresztes Attila)
Előadó (Hószakadás a szívre (egyéni műsor Nagy László verseiből), rendező: Hencz József)
Annie (Kander – Ebb – Fosse: Chicago, rendező: Keresztes Attila)
Gonoszné (Tóth Ede: A falu rossza, rendező: Csurulya Csongor)
Lidi mama (Urbán Gyula: Minden egér szereti a sajtot, rendező: Márk-Nagy Ágota)
Ella (Michel – Fényes – Szenes: Lulu, rendező: Czintos József)
Molnár Anna (Szabó Magda – Bereményi Géza: Az ajtó, rendező: Bereményi Géza)
Szakácsnő (Csáth Géza: A Janika, rendező: Bérczes László)
Csámpás Rozi (Rideg – Tímár: Indul a bakterház, rendező: Árkosi Árpád)
Ida (Szomory Dezső: Györgyike, drága gyermek, rendező: Lendvai Zoltán) 
Mária Huberta (Dan Goggin: Apácák, rendező: Csurulya Csongor)
Teresa Amitrano (Eduardo de Filippo: Belső Hangok, rendező: Alexandru Colpacci)
Tituba (Boszorkányhajsza Arthur Miller Salemi boszorkányok c. műve alapján, rendező: Urai Péter)
Balkán Barbi (Szegények iskolája, Márai Sándor azonos című műve alapján, rendező: Árkosi Árpád)
Szereplő (Szigligeti Ede: Liliomfi, rendező: Árkosi Árpád)
Szereplő (Ivancsits Tamás: A tékozló fiú, rendező: Buzogány Béla)
Báróné (Móricz Zsigmond: Búzakalász, rendező: Parászka Miklós) 
Molett hölgy lánya (Karácsony – Kisfalussy: Rút kiskacsa, rendező: Andrei Mihalache)
Sarlotta Ivanovna (Csehov: Cseresznyéskert, rendező: Árkosi Árpád)
Plankenhorst Alfonsine (Jókai Mór: A kőszívű ember fiai, rendező: Parászka Miklós)
Yvette (Horváth – Józsa: Leányrablás, rendező: Pinczés István) 
Hippolyta (William Shakespeare: Szentivánéji álom, rendező: Árkosi Árpád) 
Kispál Jula (Tamási Áron: Ősvigasztalás, rendező: Parászka Miklós) 
Cordelia (Shakespeare: Lear király, rendező: Parászka Miklós) 
Dorka (Baum – Frank – Schwajda – Tamássy: Óz, a nagy varázsló, rendező: Nagy Ágota) 
Sophie (Schiller: Ármány és szerelem, rendező: Kövesdy István)
Kornél (Szép Ernő: Vőlegény, rendező: Parászka Miklós)

Díjak:
2012: A Harag György Társulat Női Alakításdíja

Előadásai
vissza a társulat tagjaihoz
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát