• Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
Gál Ágnes

Születési adatok: Nyárádköszvényes, 1973. augusztus 3.

Tanulmányok: 1992-1996: Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem, színész szak

Végzettség: színész (1996)

Életpálya: 1996- tól a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának színésze

Fontosabb szerepei:
Borbála
(Schöntan – Schöntan – Kellér – Horváth – Szenes: A szabin nők elrablása, rendező: Kányádi Szilárd)
Lány, Asszony (Brecht – Dessau: Kurázsi mama és gyermekei, rendező: Vargyas Márta)
Moly, tündér (Shakespeare: Szentivánéji álom, rendező: Keresztes Attila)
Márta, Leány (Petőfi Sándor: A helység kalapácsa, rendező: Galló Ernő)
Szereplő (Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Radu Afrim)
Komédiás (Csokonai: Dorottya, vagyis a dámák diadala a fársángon, rendező: István István)
Asszony, Keselyű, Farkas (Dés – Békés – Geszti: A dzsungel könyve, rendező: Szilágyi Regina)
Mary Sunshine (Kander – Ebb – Fosse: Chicago, rendező: Keresztes Attila)
Beke Ágnes, Súgó (Michael Frayn: Veszett fejsze, rendező: Mohácsi János)
Vereckey Szilvia, sanzonett (Kálmán – Stein – Jenbach: Csárdáskirálynő, rendező: Keresztes Attila)
Bauerné, Tekla (Tasnádi István: Malacbefőtt, rendező: Tasnádi Csaba)
Sulyokné (Tóth Ede: A falu rossza, rendező: Csurulya Csongor)
Klára Lurkó (Katajev: Bolond vasárnap, rendező: Aldobolyi Nagy György)
Őzike (Munkácsy Miklós: Mindhalálig Beatles, rendező: Csurulya Csongor)
Antoinette (Feydeau: Bolha a fülbe, rendező: Árkosi Árpád)
Sutu (Szabó Magda – Bereményi Géza: Az ajtó, rendező: Bereményi Géza)
Színésznép, Kellékes, Fanni, Hopfen leánya (Gaál-Darvas-Várady-Bognár: A peleskei nótárius, rendező: Schlanger András)
Mária Lea nővér (Dan Goggin: Apácák, rendező: Csurulya Csongor)
Nerissa
(W. Shakespeare: A velencei kalmár, rendező: Parászka Mikós)
Marianne (Déry-Pós-Presser-Adamis: Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról, rendező: Horányi László)
Aranyos Buja Klára (Márai Sándor A szegények iskolája című műve alapján: A szegények iskolája, rendező: Árkosi Árpád)
A virágos lány, Szobalány (Szomory Dezső: Györgyike, drága gyermek, rendező: Lendvai Zoltán)
Feleség (Egressy Zoltán: Portugál, rendező: Lendvai Zoltán) 
Olga (Karácsony Benő-Kisfalussy Bálint: Rút kiskacsa, rendező: Andrei Mihalache) 
Süni (Presser-Sztevanovity-Horváth: A padlás, rendező: Horányi László) 
Kunó kisasszony (Molnár Ferenc: Egy, kettő, három, rendező: Parászka Miklós) 
Dorina (Vajda: Anconai szerelmesek, rendező: Andrei Mihalache) 
Judit (Páskándi Géza: László, szent király, rendező: Parászka Miklós) 
Menyasszony (Ivancsits Tamás: A tékozló fiú, rendező: Buzogány Béla) 
Babvirág, tündér (Shakespeare: Szentivánéji álom, rendező: Árkosi Árpád)
Aranka (Jókai Mór: A kőszívű ember fiai, rendező: Parászka Miklós) 
Estelle (Sartre: Zárt tárgyalás, rendező: Nagy Ágota) 
Iluska
(Kacsóh Pongrác: János vitéz, rendező: Pinczés István) 
Lujza (Schiller: Ármány és szerelem, rendező: Kövesdy István)
Kati (Molnár Ferenc: Üvegcipő, rendező: Szigethy Gábor)

Díjak:
1999- Nádai István-emlékplakett
1999- Kiwanis Klub díj

Előadásai
vissza a társulat tagjaihoz
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát